Oto Test Merkezi (Computest)


Computest

TEST MERKEZİMİZ TSE 13805 HYB BELGESİNE SAHİPTİR.

Afyonkarahisar'ın İlk Tarafsız ve Güvenilir Oto Test / Ekspertiz Merkezi / Computest Afyon Araç Test Merkez

01 Nisan 2019 tarihinden itibaren SEKİZ yaş ve 160.000 km altı araç alım ve satımlarında Noterlik TSE HYB 13805 Hizmet yeterlilik belgesine sahip araç test merkezlerinden ekspertiz raporu alınmasını zorunlu kılıyor. Ekspertiz raporu olmadan ikinci el motorlu kara taşıtlarının satış işlemleri yapılmayacak. AFYONKARAHİSAR ilinde TSE HYB belgesine sahip tek test merkezi Organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren LİDER OTO TEKNİK SERVİS yetkilileri, ikinci el motorlu kara taşıtı satışı yapacak olan vatandaşları ekspertiz raporu alınmadan alım ve satışların yapılamayacağını ifade ediyor.

2014 yılından bu güne kadar tecrübemiz ile Afyonkarahisar’da ilk defa binek ve hafif ticari araçların oto ekspertiz hizmetini vermenin haklı gururunu yaşamaktayız. Konusunda uzman kadromuz ile bu süre zarfında edindiğimiz tecrübelerimizi sizinle paylaşmaya hazırız.

İkinci el araç almayı düşünen müşterilerimize tarafsız ve güvenilirliğimizle konusunda uzman kaporta, boya, mekanik ve test personellerimizle siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Hizmetlerimizi kaporta, şase, araç beyin testi paketi gibi paketler halinde sınırlandırmadan, istisnasız bütün araçlara silindir kapak contası kontrolü, motor testi, boya-kaporta kontrolü, fren testi, süspansiyon, yanal kayma, OBD bağlantısıyla arıza tespiti ve şase kontrolü hizmetlerini standart olarak tüm araçlara sunmaktayız.

Lider Oto Teknik Servis otomobil ve hafif ticari araçların tarafsız ve güvenilir autotest cihazlarını da servis bünyesine katarak fenni muayene öncesi ön hazırlık istasyonu olarak eksoz emisyon ölçümlerini yapmaya başlamıştır.

Araç alırken yada almadan önce, ilk olarak kafanızda alacağınız aracı hangi amaçla kullanacağınızı ve hangi tip ve modelde araç alırsanız sizin ihtiyacınıza cevap verebileceğini oluşturmalısınız. Böyle bir yaklaşım sizi aracınızı aldıktan sonra ihtiyaçlara cevap vermeme konusunda oluşabilecek pişmanlık duygusunu ortadan kaldıracak ve sizi aldığınız aracı tekrar alıp satma sırasında oluşabilecek maddi zararlardan kurtaracaktır.

Hangi aracı alacağınıza kara verdikten sonra size uygun olan ikinci el aracı bulma aşamasına geçmelisiniz. Bulduğunuz ikinci el aracı ekspertiz yaptırmadan önce ilk olarak sizin görüp beğenmeniz gereklidir.

Ve son aşama olarak karar verip beğendiğiniz aracı kesinlikle test yaptırmadan almayınız. Bu sürece geldiğinizde Afyonkarahisar ‘ da Organize sanayi Bölgesi 1. Cad. 4. Sok. no:1 adresinde bulunan Lider Oto Teknik Servis'te en son teknoloji makinaları, cihazları ve konusunda eğitim sertifikalarına sahip yetişmiş uzman personelimiz ile sizlere yardımcı olabilmek için hazırız.

Lider oto test merkezi almak istediğiniz aracın;

-DEĞİŞEN PARÇA TESPİTİ  

-BOYALI PARÇA TESPİTİ

-MOTOR PERFORMANS TESTİ

-KLİMA KONTROLÜ

-FREN TESTİ

-SÜSPANSİYON TESTİ

-YANAL KAYMA TESTİ

-ÜST KAPAK (SİLİNDİR KAPAK CONTA YANIK TESTİ)

Yukarıda belitilen testler yapılarak yazılı rapor halinde sizi bilgilendiriyoruz, sizde alacağınız araç hakkında bilgi sahibi olup, aldığınız aracın size uygun olup olamadığına karar veriyorsunuz.

Motor performansı testi ile motor devri,motor torku ve motor gücü ölçülerek veriler gerçek zamanlı olarak bilgisayara kayıt edilmektedir. Ayrıca motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini, motorun ürettiği gücün ne kadarını tekerlere ilettiğini ve motorun hangi devirde ne kadar tork ürettiğini ölçebilmekteyiz. Satın almayı düşündüğünüz aracın daha önce hararet görüp görmediğini kaçak tespit cihazımızla ölçebilmekteyiz.

Yukarıda belirtmiş olduğum testleri sadece ikinci el araç alırken değil, belirli yaş ve kilometredeki araçlarında testlerden geçmesinin önemli olduğunu hatırlatmak isterim. Bu konu erken teşhis ve tedavi olarak da yorumlanabilir. Aracınızdaki basit arızaların önlemini almazsanız ilerleyen zamanlarda büyük hasar ve zarara sebep olabilir.

Ayrıca bir yeni yenilikte aracınızın fenni muayene öncesi kontrollerini ve egsoz emisyon ölçümlerini de yaparak fenni muayene istasyonunda geri dönmemeniz için ve size tanınan bir aylık ek süreden kurtulmanız için fenni muayene öncesi kontrollerin servimizde yaptırarak fenni muayene istasyonlarından sorunsuz bir şekilde geçmenize yardımcı oluyoruz. 

Afyon Oto Ekspertiz

Motor Testi:
(Dinamometre)motorun her devirde ne kadar güç ürettiğini motorun ürettiği gücün ne kadarını tekerleklere ilettiğini ve motorun hangi devirde ne kadar tork üretebildiğini ölçebilmekteyiz.Kaporta Boya Testi:
Aracın orijinal boyasından ve parçalarından farklı olarak sonradan işlem görmüş parçaları ve boyası son teknolojik cihazlarla mikron kalınlıklar ölçülerek tespitler yapılır.


Süspansiyon Testi:
Aracın her bir tekerliğinin yol tutuşunu araç muayene istasyonları (TÜVTÜRK) kriterlerine göre 12’şer saniye içinde test eden bir cihazdır. Bilindiği üzere süspansiyon sisteminin asıl amacı yolcu konforu değil aracın güvenli sürüşünü sağlayan yola tutunmayı sağlamaktır.


Fren Testi:
Aracın test edilmek istenen dingili elektrik tahrikli tamburlar üzerine çıkartılarak fren yapılır. Boşta sürtünme, yalpa kontrolü ve bir dingile ait sol-sağ dengesizliği ölçülür. Bu sistem ülkemizdeki araç muayene istasyonlarında da kullanılmaktadır.Yanal Kayma:
Güvenli sürüşün önemli unsurlarından biri olan ve arka dingillerdeki toe açılarını (Rot ayarlarını) sadece birkaç saniye içinde kontrol eden bir cihazdır.


Afyon Oto Ekspertiz (AUTO TEST / COMPUTEST) Merkezimiz:
İkinci el araç satın almak isteyen kişi alacağı aracı önce kaportacıya sonra motor tamircisine ayrıca araçtan anladığı düşündüğü eşe dosta gösterirdi eskiden. Ancak artık oto ekspertiz (auto test) merkezlerine götürmeye başlandı bu anlamda da Afyonkarahisar’da olmayan bu cihazları biz servisimizde kullanmaya başladık. Artık Afyon Oto Ekspertiz hizmeti alabiliyor.
Sizde, Afyon Oto Ekspertiz hizmetini Afyon'da ilk hizmete sunan ve alanında "Lider" olan "Lider Oto Teknik Servis" farkıyla Afyon Oto Ekspertiz hizmetinden faydalanın.© 2013 Lider Oto Teknik Servis Ltd. Şti. Tüm Hakları Saklıdır.
AFYONKARAHİSAR
www.ltsoto.com